Signerad teckning av Evert Taube 1918
Klubbat för:
1 100 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
EVERT TAUBE (1890-1976): Teckning i blyerts föreställande Carl Andersson Löwenhielm med text av Taube, signerad och daterad sept 1918.
På baksidan av meny från Operakällaren, Stockholm, ca 23x12 cm
Zustandsbeschreibung
Veck, något solkad och nött, blyertsanteckning över menyn
424228
2016-11-27