Träskulptur Kina
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄSKULPTUR i form av sittande äldre man, 1600/1700-tal, skulpturen är krederad och bronserad, yngre sockel medföljer, höjd (utan sockel) ca 28 cm.
Stora bortfall av ytbehandlingen, bruks och åldersrelaterat slitage.
424515
2016-11-27