Träskulptur Kina

Träskulptur Kina
Träskulptur Kina
Träskulptur Kina
Träskulptur Kina
Träskulptur Kina
Träskulptur Kina
Träskulptur Kina
Träskulptur Kina

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TRÄSKULPTUR i form av sittande äldre man, 1600/1700-tal, skulpturen är krederad och bronserad, yngre sockel medföljer, höjd (utan sockel) ca 28 cm.

Stora bortfall av ytbehandlingen, bruks och åldersrelaterat slitage.

424515

2016-11-27