Skål samt fat Kina

Skål samt fat Kina
Skål samt fat Kina
Skål samt fat Kina
Skål samt fat Kina
Skål samt fat Kina
Skål samt fat Kina
Skål samt fat Kina
Skål samt fat Kina
Skål samt fat Kina
Skål samt fat Kina

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅL, FAT, 2 dlr., keramik, Kina, 1800-tal, skålen möjligen Sung (960-1279), grönblå glasyr, diameter ca 15,5-18 cm

Nagg, skålen med spricka

424586

2016-11-27