Acke Oldenburg

Acke Oldenburg
Acke Oldenburg
Acke Oldenburg
Acke Oldenburg

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ACKE OLDENBURG (1923-2005): Komposition, signerad och daterad Acke Oldenburg 1970 samt med dedikation "Till Staffan Tjernhult med mycken tack för LIljeholmen", blandteknik, ca 42x34 cm

Övrigt: Kompositionen utgör originalet till en illustration i boken "En kabelkrönika. AB Liljeholmens kabelfabrik 1870-1970, utgiven 1970

424847

2016-11-29