Spegellampett empire
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGELLAMPETT, empire, J P Holmberg, verksam i Stockholm 1780-1813, dekor av bladrosetter, feston, fleuron samt bladornament, originalglas, förgylld, ljusarm i mässing, signerad J.P.H samt Stockholms hallstämpel, höjd ca 45 cm
Senare ljusarm
424923
2016-11-29