Spegellampett empire

Spegellampett empire
Spegellampett empire
Spegellampett empire
Spegellampett empire
Spegellampett empire
Spegellampett empire
Spegellampett empire
Spegellampett empire

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SPEGELLAMPETT, empire, J P Holmberg, verksam i Stockholm 1780-1813, dekor av bladrosetter, feston, fleuron samt bladornament, originalglas, förgylld, ljusarm i mässing, signerad J.P.H samt Stockholms hallstämpel, höjd ca 45 cm

Senare ljusarm

424923

2016-11-29