Sträninstrument Mangbetu

Sträninstrument Mangbetu
Sträninstrument Mangbetu
Sträninstrument Mangbetu
Sträninstrument Mangbetu
Sträninstrument Mangbetu
Sträninstrument Mangbetu
Sträninstrument Mangbetu
Sträninstrument Mangbetu

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STRÄNGINSTRUMENT, 1900-talets andra hälft, Mangbetu, Kongo, träskuren dekor av bl a människofigur, höjd ca 36 cm

Lagning, slitage/mindre skador/bortfall

424984

2016-12-10