Kötillbehör för biljard silver Ryssland ca år 1900

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KÖTILLBEHÖR för biljard, 4 dlr, silver, borstar för köläder, ca 55 mm i diameter, hållare för krita, längd ca 57 mm, med dekor av granulater, stämplade AK samt 84 zlotnik, Ryssland omkring 1900. Originaletui medföljer.

Bruksslitage, fåtal repor på silver samt böjt borst.

425100

2016-11-30