Versailles planscher 1700-tal

Versailles planscher 1700-tal
Versailles planscher 1700-tal
Versailles planscher 1700-tal
Versailles planscher 1700-tal
Versailles planscher 1700-tal
Versailles planscher 1700-tal
Versailles planscher 1700-tal
Versailles planscher 1700-tal

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TITTSKÅPSVYER FRANKRIKE, VERSAILLES MM (4). 4 kolorerade graverade planscher (tittskåpsvy), ca 330x540 mm. Paris, chez Jean, sent 1700-tal.

Bl.a. graverade av J. Rigaud.

Fläckar, skador och skurna marginaler

425219

2016-11-30