Hugo Zuhr mapp med 10 litografier

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

HUGO ZUHR (1895-1971), mapp med 10 färglitografier utgivna i samband med Sydkrafts 60-årsjubileum 1966, samtliga signerade Hugo Zuhr samt numrerade 10/225, bladstorlek ca 50 x 65/65 x 50 cm

PROVENIENS: Kooperativa Förbundets konstförening

425369

2016-11-30