Byrå empir
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, empire, troligen Danmark, fanérad i mahogny, intarsiadekor med blomrankor samt antikiserande motiv, 1800-talets första del, nyckelbrickor i ben/pärlemor, höjd ca 77,5, 77 x 40 cm, nyckel finns
Bruksslitage, märken, fanerlagning, skivan något konvex
425542
2016-12-01