Byrå empir

Byrå empir
Byrå empir
Byrå empir
Byrå empir
Byrå empir
Byrå empir
Byrå empir
Byrå empir
Byrå empir
Byrå empir

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BYRÅ, empire, troligen Danmark, fanérad i mahogny, intarsiadekor med blomrankor samt antikiserande motiv, 1800-talets första del, nyckelbrickor i ben/pärlemor, höjd ca 77,5, 77 x 40 cm, nyckel finns

Bruksslitage, märken, fanerlagning, skivan något konvex

425542

2016-12-01