Ring vitguld turmalin samt diamanter
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
RING, 18 k vitguld, rektangulär kuddslipad rosaröd turmalin ca 6,40 ct, briljantslipade och trilliantslipade diamanter totalt ca 0,54 ct, detaljer i rödguld med millegriffedekor, ringstorlek ca 19,5, vikt ca 8,1 g
Bruksslitage, mindre nagg på turmalin fasettkanter
425544
2016-12-07