Madeleine Pyk litografier + teckning

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MADELEINE PYK (född 1934): (3) Ur mappen "Barndomen", 1977, signerade Madeleine Pyk och numrerade 8/250, bladstorlek ca 47x57, tryckta av F. Mourlot, Paris (blindstämpel), Editions Linnaeus,
Titlar: 1. Syskonen, 2. Lagårdsbacken. 3. Verandan,
samt blandteknik på tidningspapper, osignerad, 28x17 cm

Ej komplett

425557

2016-12-01