Saltkar 4 st saltskedar 3 st
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SALTKAR, 4 st., saltskedar, 3 st., silver, Ryssland 1900-talets början, polykrom cloisonnéemalj, runda, delvis förgyllda, skedarna med sovjetiska silverstämplar, emaljdekor, diameter 4,5-5 cm, total vikt ca 134 g
Ett kar med emaljskador
425603
2016-12-05