Gunnar Nylund samt Stig Lindberg stengods
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUNNAR NYLUND, 2 st, varav en unik, med signatur "snabeln" resp "Chamotte, vitglaserat chamottegods, Rörstrand, djupstämplade undertill, STIG LINDBERG, "Reptil", vas, stengods, Gustavsberg, VITglaserad, höjd ca 13-24 cm
Skulpturen med ett smärre kantnagg baktill.
425676
2016-12-01