Gunnar Nylund samt Stig Lindberg stengods

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

GUNNAR NYLUND, 2 st, varav en unik, med signatur "snabeln" resp "Chamotte, vitglaserat chamottegods, Rörstrand, djupstämplade undertill, STIG LINDBERG, "Reptil", vas, stengods, Gustavsberg, VITglaserad, höjd ca 13-24 cm

Skulpturen med ett smärre kantnagg baktill.

425676

2016-12-01