Fickursställ
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FICKURSSTÄLL, empirestil, 1800/1900-tal, ställningen i form av lyra, utförd i trä med mahognyfanér samt beslag i mässing, fickur i nysilver, höjd ca 33 cm.
Bruks och åldersrelaterat slitage.
426078
2016-12-03