Fickursställ

Fickursställ
Fickursställ
Fickursställ
Fickursställ
Fickursställ
Fickursställ
Fickursställ
Fickursställ
Fickursställ
Fickursställ

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FICKURSSTÄLL, empirestil, 1800/1900-tal, ställningen i form av lyra, utförd i trä med mahognyfanér samt beslag i mässing, fickur i nysilver, höjd ca 33 cm.

Bruks och åldersrelaterat slitage.

426078

2016-12-03