Fickur Halda silver
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
HALDA, fickur, silver, manuellt uppdrag, mineralglas, ankargång, 1890-tal, serienr 509, Verktyp: S, diameter 50 mm, boett signeraad HH, 06, C (Karlskrona), klockkedja i stål medföljer
Verket går vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen. Monogramgravyr på bakboett, sprickor i urtavla, glas med repor
426164
2016-12-13