Joan Miró färglitografi 1957

Joan Miró färglitografi 1957
Joan Miró färglitografi 1957

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

JOAN MIRO (1893-1983): Femme au Miroir, signerad i trycket, färglitografi,1957, 37,5x55 cm,

LITTERATUR: Cramer 36, Mourlot 174
publicerad i DLM 10 ans edition (Derriere Le Mirroir)

Mindre ytrepor, oramad, sedvanligt mittveck (publicerad i DLM 10 ans edition)

426336

2016-12-05