Karmstol

Karmstol
Karmstol
Karmstol
Karmstol
Karmstol
Karmstol
Karmstol
Karmstol
Karmstol
Karmstol

Klubbat för:

400 SEK

1 500 SEK

KARMSTOL med pall, tidigt 1900-tal, sannolikt utförd för kyrkligt sammanhang, blandstil, skuren dekor med Upplands landskapsvapen upptill samt vinrankor, stoppad textil klädsel, sitthöjd ca 50, total höjd 125 samt bredd 60 cm.

Smärre slitage.

426429

2016-12-04