Piedestal och ytterfoder majolika Rörstrand

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

PIEDESTAL samt YTTERFODER, 1800-talets slut Rörstrand, stansad i godset Rörstrand E W F, majolika, piedestalens höjd 116, urnans höjd 26 cm

Ytterfoder med lagningar och skador, piedestalen med nagg

426438

2016-12-04