Taburett gustavianskt provinsarbete

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

TABURETT, gustavianskt stockholmsarbete, märkt IHS (Johan Hammarström mästare i Stockholm 1794), förgylld, höjd ca 42 cm

Senare klädsel, förstärkt, smärre slitage

426569

2016-12-05