Perukstock/lampa Kina
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PERUKSTOCK, omgjord till lampa, porslin, Kina, 1900-talets första hälft, dekor i emaljfärger med blommor och urnor m m, genombruten, höjd ca 28, totalhöjd ca 52 cm, medföljer snarlik, defekt (spricka, nagg) perukstock/lampa
Bruksspår, smärre tillverkningsdefekter, borrad för lamphållare och sladd
426587
2016-12-06