Perukstock/lampa Kina

Perukstock/lampa Kina
Perukstock/lampa Kina
Perukstock/lampa Kina
Perukstock/lampa Kina
Perukstock/lampa Kina
Perukstock/lampa Kina

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

PERUKSTOCK, omgjord till lampa, porslin, Kina, 1900-talets första hälft, dekor i emaljfärger med blommor och urnor m m, genombruten, höjd ca 28, totalhöjd ca 52 cm, medföljer snarlik, defekt (spricka, nagg) perukstock/lampa

Bruksspår, smärre tillverkningsdefekter, borrad för lamphållare och sladd

426587

2016-12-06