Mariab Zawadsky golvlampa
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MARIAN ZAWADSKY, golvlampa, Tilgmans keramik, glaserat lergods, reliefdekor, motiv av fåglar samt antilop, signerad och daterad Marian 1960, stämpelmärkt Tilgmans Keramik Made in Sweden, textikskärm, höjd lampfot ca 55, totalhöjd ca 125 cm
Smärre glasyrsläpp närmast lampsockeln
426601
2016-12-06