Mariab Zawadsky golvlampa

Mariab Zawadsky golvlampa
Mariab Zawadsky golvlampa
Mariab Zawadsky golvlampa
Mariab Zawadsky golvlampa

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MARIAN ZAWADSKY, golvlampa, Tilgmans keramik, glaserat lergods, reliefdekor, motiv av fåglar samt antilop, signerad och daterad Marian 1960, stämpelmärkt Tilgmans Keramik Made in Sweden, textikskärm, höjd lampfot ca 55, totalhöjd ca 125 cm

Smärre glasyrsläpp närmast lampsockeln

426601

2016-12-06