Folkdräkt
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FOLKDRÄKT, 6 dlr, 1900-tal, bestående av kjol, livstycke, dräktväska, förkläde, halskläde, hätta, medföljande, dräktsmycke i mässing, skospännen i vitmetall samt ej ursprungligen tillhörande blus
Bruksslitage
426615
2016-12-06