Primus Mortimer Pettersson olja
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PRIMUS MORTIMER PETTERSSON (1895-1975), Kvinna vid stranden, monogramsignerad PMP, olja på pannå, 24x34 cm
Utställd: Svensk-Franska Konstgalleriet, Stockholm, april-maj 1966, katalog nr 35
426672
2016-12-07