Primus Mortimer Pettersson olja

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

PRIMUS MORTIMER PETTERSSON (1895-1975), Kvinna vid stranden, monogramsignerad PMP, olja på pannå, 24x34 cm
Utställd: Svensk-Franska Konstgalleriet, Stockholm, april-maj 1966, katalog nr 35

426672

2016-12-07