Skärpspänne puderdosa
Klubbat för:
1 700 SEK
1 500 SEK
SKÄRPSPÄNNEN, 2 st., MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, grön resp. ljungrosa emalj, PUDERDOSA/HÄNGE, koboltblå guillocherad emalj, David Andersen, Norge 1888-1925, puderdosa importstämplad av K.Anderson, Stockholm, RINGKLOCKA, isblå guillocherad emalj, ostämplad, SMÅSKEDAR+GAFFEL, 4+1 st., silver, skaft med olikfärgad emalj, delvis David Andersen, Norge
Gaffel och skedar med emaljskador, övriga delar med repor och hack på emalj
426679
2016-12-11