Servisdelar Rörstrand Vineta
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVIS, 29 dlr, sekelskifte 1900, Rörstrand, modell Vineta, flintgods, bestående av: 14 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, skål, lockask, serveringsfat, såsskål
Krackelyrer och missfärgningar förekommer, bruksslitage, askens lock med nagg
426699
2016-12-06