Servisdelar Rörstrand Vineta

Servisdelar Rörstrand Vineta
Servisdelar Rörstrand Vineta
Servisdelar Rörstrand Vineta
Servisdelar Rörstrand Vineta
Servisdelar Rörstrand Vineta
Servisdelar Rörstrand Vineta
Servisdelar Rörstrand Vineta
Servisdelar Rörstrand Vineta
Servisdelar Rörstrand Vineta
Servisdelar Rörstrand Vineta

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SERVIS, 29 dlr, sekelskifte 1900, Rörstrand, modell Vineta, flintgods, bestående av: 14 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, skål, lockask, serveringsfat, såsskål

Krackelyrer och missfärgningar förekommer, bruksslitage, askens lock med nagg

426699

2016-12-06