Miniatyrkanna Meissen

Miniatyrkanna Meissen
Miniatyrkanna Meissen
Miniatyrkanna Meissen
Miniatyrkanna Meissen
Miniatyrkanna Meissen
Miniatyrkanna Meissen
Miniatyrkanna Meissen
Miniatyrkanna Meissen

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 000 SEK

MEISSEN, miniatyrkanna med lock, (Marcolinis märke 1774-1814), mönsterdekor i Kakiemon, höjd med lock ca 15 cm

Pipen med smärre lagning, hänkels inre del med smärre bränningsdefekt, insidan med smärre nagg där locket ska vila

426807

2016-12-07