Bordspendyl nyrokoko
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, förgylld zink, dekor av alabaster, krönt av kvinnofigur med harpa, på träsockel med glaskupa, höjd ca 33, längd 34 cm, pendel o nyckel finns
Lagningar, skador
426876
2016-12-07