Bordspendyl nyrokoko

Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, förgylld zink, dekor av alabaster, krönt av kvinnofigur med harpa, på träsockel med glaskupa, höjd ca 33, längd 34 cm, pendel o nyckel finns

Lagningar, skador

426876

2016-12-07