Vas Kina

Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MINDRE VAS, porslin, Kina, 1900-tal, polykrom dekor av figur vid bergslandskap samt kalligrafi, botten med stämpel, höjd ca 13 cm

Mynningen med mindre nagg

427175

2016-12-08