Pablo Picasso färglitografi

Pablo Picasso färglitografi
Pablo Picasso färglitografi
Pablo Picasso färglitografi
Pablo Picasso färglitografi

Klubbat för:

11 500 SEK

Utropspris

4 000 SEK

PABLO PICASSO (1881-1973), Dans l´Atelier de Picasso, 1955, bär signatur Picasso i rött (något blekt), numrerad i blyerts 212/250, färglitografi 44,5x33,5 cm
PROVENIENS: Galerie (Sture) Larsson, Gävle
LITTERATUR: Bloch 779, Mourlot 269, Cramer 88

427248

2016-12-08