Famille rose

Famille rose
Famille rose
Famille rose
Famille rose
Famille rose
Famille rose
Famille rose
Famille rose

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

TALLRIKAR, 6 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor av fasanpar vid trädpion i emaljfärger samt sepia, diameter ca 22,5 cm

PROVENIENS:
Biby Fideikommiss, Gillberga socken, Södermanlands län, inköpt på Stockholms Auktionsverk 2014, auktionsnummer 1136

Nagg, 3 med sprickor

427380

2016-12-09