Maria Hedlund, Safari No 12 Nutida

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MARIA HEDLUND (född 1961): "Safari No 12", signerad, daterad och numrerad på baksidan Maria Hedlund 2000 1/5, c-print på aluminium, 22x22 cm

Litteratur: Utställningskatalog, Tourist Class, Malmö konstmuseum, 24 september-27 november 2005, avbildad på sid 48

427388

2016-12-09