Kaare Klint, karmstolar, 2 st., Rud Rasmussen
Klubbat för:
11 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
KAARE KLINT, "The Red Chair", karmstolar, 2 st., Rud Rasmussen, Danmark 1940-50-tal, Kubamahogny, klädda i Nigerläder, dekor av pärlspikning, etikettmärkta KK RUD RASMUSSENS SNEDKERIER 37175, höjd 90 cm
Slitage, skinnet med lagningar
427406
2016-12-09