Kaare Klint, karmstolar, 2 st., Rud Rasmussen

Klubbat för:

11 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

KAARE KLINT, "The Red Chair", karmstolar, 2 st., Rud Rasmussen, Danmark 1940-50-tal, Kubamahogny, klädda i Nigerläder, dekor av pärlspikning, etikettmärkta KK RUD RASMUSSENS SNEDKERIER 37175, höjd 90 cm

Slitage, skinnet med lagningar

427406

2016-12-09