Skål samt kaffeskedar silver

Skål samt kaffeskedar silver
Skål samt kaffeskedar silver
Skål samt kaffeskedar silver
Skål samt kaffeskedar silver
Skål samt kaffeskedar silver
Skål samt kaffeskedar silver
Skål samt kaffeskedar silver
Skål samt kaffeskedar silver
Skål samt kaffeskedar silver
Skål samt kaffeskedar silver
Skål samt kaffeskedar silver
Skål samt kaffeskedar silver
Skål samt kaffeskedar silver
Skål samt kaffeskedar silver

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

UPPSATSSKÅL, KAFFESKEDAR, 12 st, Tyskland, 1900-tal, uppsatsskål, stämplad Erlandssons Silvervarufabrik, Kristianstad 1922, höjd ca 18, skedarnas längd 10,5 cm, total vikt ca 700 g

Uppsatsskål med, gravyr, smärre bucklor samt mindre spricka på kant

427436

2016-12-10