Bordspendyl Louis XV-stil

Bordspendyl Louis XV-stil
Bordspendyl Louis XV-stil
Bordspendyl Louis XV-stil
Bordspendyl Louis XV-stil
Bordspendyl Louis XV-stil
Bordspendyl Louis XV-stil
Bordspendyl Louis XV-stil
Bordspendyl Louis XV-stil

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORDSPENDYL, 1900-talets första hälft, Louis XVI-stil, förgylld och patinerad brons, sockel i sten, emaljerad urtavla med arabiska siffror, med slagfunktion, dekor av putto, höjd ca 29, 23x11 cm, nyckel o pendel, finns

Lös figur

427548

2016-12-09