Bordspendyl Louis XV-stil
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSPENDYL, 1900-talets första hälft, Louis XVI-stil, förgylld och patinerad brons, sockel i sten, emaljerad urtavla med arabiska siffror, med slagfunktion, dekor av putto, höjd ca 29, 23x11 cm, nyckel o pendel, finns
Lös figur
427548
2016-12-09