Skåp nyrokoko

Skåp nyrokoko
Skåp nyrokoko
Skåp nyrokoko
Skåp nyrokoko
Skåp nyrokoko
Skåp nyrokoko
Skåp nyrokoko
Skåp nyrokoko
Skåp nyrokoko
Skåp nyrokoko
Skåp nyrokoko
Skåp nyrokoko

Klubbat för:

2 000 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

SKÅP, 2-delat, nyrokoko, 1800-talets slut, fanérade med mahogny, invändigt med hyllor, rikt skuret krön och detaljer, höjd inkl. krön 250, 125x51 cm
PROVENIENS: Villa Pauli, Djursholm

Zustandsbeschreibung

Skadat krön, slitage, nyckel saknas

427759

2016-12-10