Picasso fredsmappen färglitografier

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PABLO PICASSO (1881-1973): "Fredsmappen", 5 blad, 1974, numrerade 275/500, edition Mouvement de la Paix, Paris, bladmått ca 28x38 cm reso ca 38x28 cm, "La Colombe de l´Avenir", "La Colmobe Blueu", "La Colombe a l´arc-en-ciel", "Frederic Joliot-Curie", "La Colombe en vol", förekommer även i en svit om 1000 ex

427782

2016-12-10