Kabinettskåp barock
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
KABINETTSKÅP, 1700-tal, barock, sannolikt Holland, löstagbar benställning, 17 lådor (varav en med blindlåda) med dörrar framför, knoppar i ben, skuren och svärtad hopplist, utförd i ek, höjd ca 126, längd 84 samt djup 50 cm.
Låset saknas, mindre bitar borta, bruks och åldersrelaterat slitage.
427797
2016-12-10