Kabinettskåp barock

Kabinettskåp barock
Kabinettskåp barock
Kabinettskåp barock
Kabinettskåp barock
Kabinettskåp barock
Kabinettskåp barock
Kabinettskåp barock
Kabinettskåp barock
Kabinettskåp barock
Kabinettskåp barock
Kabinettskåp barock
Kabinettskåp barock
Kabinettskåp barock
Kabinettskåp barock
Kabinettskåp barock
Kabinettskåp barock

Klubbat för:

7 200 SEK

6 000 SEK

KABINETTSKÅP, 1700-tal, barock, sannolikt Holland, löstagbar benställning, 17 lådor (varav en med blindlåda) med dörrar framför, knoppar i ben, skuren och svärtad hopplist, utförd i ek, höjd ca 126, längd 84 samt djup 50 cm.

Låset saknas, mindre bitar borta, bruks och åldersrelaterat slitage.

427797

2016-12-10