Gustavsberg

Gustavsberg
Gustavsberg
Gustavsberg
Gustavsberg
Gustavsberg
Gustavsberg
Gustavsberg
Gustavsberg

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

GUSTAVSBERG, matservis, "Krasse" (1852-92), dekor i flytande blått, bestående av: 14+10 mattallrikar, 15 djupa tallrikar, 16 förrätt / efterrätttallrikar, 6 assietter, 2 brödassietter, 4 avlånga uppläggningsfat, såsskål, uppläggningsskål, 1 fat, 5 kbaretdelar, 2+1 uppäggningsskålar

Mindre nagg kan förekomma, delvis med missfärgningar, krackelyrer

427908

2016-12-10