Gustavsberg
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUSTAVSBERG, matservis, "Krasse" (1852-92), dekor i flytande blått, bestående av: 14+10 mattallrikar, 15 djupa tallrikar, 16 förrätt / efterrätttallrikar, 6 assietter, 2 brödassietter, 4 avlånga uppläggningsfat, såsskål, uppläggningsskål, 1 fat, 5 kbaretdelar, 2+1 uppäggningsskålar
Mindre nagg kan förekomma, delvis med missfärgningar, krackelyrer
427908
2016-12-10