Tobaksburk
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
TOBAKSBURK,1800-tal, reliefdekor med 4 medaljonger som avbildar kärlekens olika konstellationer, som knopp på locket en liten amorin, bronserad vitmetall samt detaljer (amorinen) i brons, höjd ca 21 cm.
Slitage, bucklad fot.
427926
2016-12-11