Tapio Wirkkala Kaj Franck vas

Tapio Wirkkala Kaj Franck vas
Tapio Wirkkala Kaj Franck vas
Tapio Wirkkala Kaj Franck vas
Tapio Wirkkala Kaj Franck vas
Tapio Wirkkala Kaj Franck vas
Tapio Wirkkala Kaj Franck vas
Tapio Wirkkala Kaj Franck vas
Tapio Wirkkala Kaj Franck vas

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TAPIO WIRKKALA, vas, ametistfärgat glas, signerad Tapio Wirkkala 0586, höjd ca 29 cm, KAJ FRANCK, vaser, 3 st, signerade och två "Dim" daterad Nuutajärvi Notsjö -56 resp -58, varav en i bärnstensfärgad underfång Nuutajärvi Notsjö, höjd ca 8-12,5 cm

427939

2016-12-11