Tapio Wirkkala Kaj Franck vas
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAPIO WIRKKALA, vas, ametistfärgat glas, signerad Tapio Wirkkala 0586, höjd ca 29 cm, KAJ FRANCK, vaser, 3 st, signerade och två "Dim" daterad Nuutajärvi Notsjö -56 resp -58, varav en i bärnstensfärgad underfång Nuutajärvi Notsjö, höjd ca 8-12,5 cm
427939
2016-12-11