Maurice Utrillo, La rue Norvins à Montmartre
Klubbat för:
6 600 SEK
Utropspris
7 000 SEK
MAURICE UTRILLO (1883-1958): La rue Norvins à Montmartre, signerad Maurice Utrillo, etsning och akvatint tryckt i färger, ca 1952, Tryckt på BFK Rives papper. Publicerad för 25 års jubiléet för S.F.A.F.C. Paris i en upplaga om 150 exemplar, 21x25 cm, bladstorlek ca 32x40 cm
427982
2016-12-12