Ikon tema Ryssland
Vollendet
2016-12-11
428054
| Höchstes Gebot | 3 400 SEK |
| Schätzwert | 4 000 SEK |
IKON, 1800-tal, Ryssland, indelat i fält med motivet påskhögtiden, träpannå, krederad, målad, mässingsrisa, ca 50x40 samt tjocklek ca 2,5 cm
bortfall av kredering och färg, sprickor, krackelyr, bruks och åldersrelaterat slitage.